Rybí olej s koenzýmom Q10

Vysoko čistený rybí olej - OMEGA-3 HP LipoMax Q10 orange obohatený liposolubilným koenzýmom Q10, pomarančová príchuť.

19,90 €
S DPH
Skladom

Vysoko čistený rybí olej obohatený liposolubilným koenzýmom Q10, pomarančová príchuť, v liposolubilnej forme = rozpustený v tukoch. Vysoká čistota rybieho oleja /HP-high purity/ prevyšujúca štandard Európskeho liekopisu EPh.

Obsah koenzýmu Q10:  45 mg / 2,5ml / 1 čajová lyžička

Vysoká vstrebateľnosť vďaka liposolubilnej forme.

"Nevyhadzujte 2/3 koenzýmu Q10 do koša! Prečo?"

"45 mg vo forme kapslí a 45 mg liposolubilného Q10 nie je to isté"

Koenzým Q10 je takmer nerozpustný vo vode, čo výrazne obmedzje vstrebateľnosť. Bežné kapsuly s koenzýmom Q10 /ubichinón/ majú vstrebateľnosť max. 30%, aj to len vďaka prídavkom emulgátorov alebo vytváraniu nanočastíc. V praxi to znamená, že minimálne 2/3 obsahu kapsúl sa nevstrebá a nevyužije.

Tuk predstavuje ideálny nosič, sprostredkujúci vstrebávanie a prechod črevnou stenou. Účasťou tuku sa zvyšuje vstrebávanie koenzýmu Q10 prostredníctvom vzniku tukových nanočastíc, obsahujúcich molekulárny roztok účinnej látky.

Koenzým Q10 rozpustený v tuku dosahuje prakticky neobmedzenú, 100% vstrebateľnosť, podobne ako pri vstrebávaní bežného tuku. 

Antioxidačná ochrana, zdravé cievy. Q10 významne zvyšuje odolnosť cirkulujúcich LDL častíc cholesterolu pred oxidáciou a premenou na rizikové oxidované formy cholesterolu. Oxidované formy cholesterolu sa podieľajú na upchávaní ciev. Q10 chráni mitochondrie pred oxidatívnym poškodením.

Nedostatok Q10 a diastolická disfunkcia srdca.  Energetický deficit srdca z dôvodu nedostatku Q10 vedie k zhrubnutiu steny ľavej komory, zníženej výkonnosti srdca až k oslabeniu diastolickej funkcie, zlyhávaniu srdca. Suplementácia Q10 znižuje energetický deficit, pomáha obnoviť normálnu funkciu srdca. 

Synergia Omega-3 a Q10  je obzvlášť prospešná pri žilovej trombóze, cievnej nedostatočnosti a srdcovo cievnych ochoreniach.

OMEGA-3 HP LipoMax  = synergia omega-3 a vysoko vstrebateľného koenzýmu Q10.

Na presné dávkovanie je možné použiť 20ml injekčnú striekačku ktorá sa dá nasadiť na hrdlo fľaše, potom obrátiť hore dnom  a natiahnúť potrebný objem. Nie je súčasťou balenia.

Viac o koenzýme Q10

Obsah balenia: 270 ml, 108 denných dávok po 2,5 ml

Zloženie: Vysoko purifikovaný rybí olej, prírodná pomarančová aróma, koenzým Q10 – ubichinón.  

Denná dávka 1 čajová lyžička (2,5ml)  obsahuje:  Omega-3 mastné kyseliny: EPA: 450mg,  DHA: 300mg,  ALA: 175mg, celkový obsah omega-3: 925mg.

Koenzým Q10 – ubichinón:  45 mg

Užívanie: Dospelí:  1 čajová lyžička (2,5ml) denne, alebo na základe odporúčania lekára 1 polievková lyžica (5ml) denne. 

Užívať 1-krát denne spolu s jedlom.

vyrobené na Slovensku

0777
4 položky