AMAZONSKÝ ČAJ Muňa-Muňa

Odvary sú používané pri infekciách a zápaloch dýchacích ciest.

Zaujímavosť: Čerstvé listy Muňa-Muňa sa prikladajú na poranené miesta k zastaveniu krvácania. Sušené sa vďaka obsahu éterických olejov

používajú k aromatizácii potravín. Vôňa čerstvej rastliny odpudzuje škodce uskladnených zemiakov a zeleniny.

3,80 €
S DPH
Posledné kusy v sklade

Muňa Muňa - Minthostachys setosa

Iné názvy: orcco - muňa, arash muňa.

Rastie v Peru na suchých miestach vo výškach 2.700 – 3.400 m.n.m. dorastá do výšky 80 centimetrov. Tento kríček je veľmi podobný oreganu, ale s menšími lístkami jasnej zelenej farby a bielymi okvetnými lístkami. Listy majú elipsovitý alebo oválny tvar, dĺžky 1-5 cm.

Kvety sú malé, biele, zložené v husté okvetie v tvare košíčka, umiesteného na koncoch vetvičiek. Celú rastlinu charakterizuje silná, nezameniteľná, mentolová vôňa.

Indiánskymi kmeňmi je používaný predovšetkým k celkovej očiste organizmu, pri liečbe infekcií dutín a dýchacích ciest a proti kašľu. Tiež ho využívajú pri liečbe infekcií močových ciest, proti nádorom. Je užitočný pri bolestiach brucha, žalúdka a pri tráviacich problémoch (zápcha, koliky, nadúvanie) - pije sa po jedle.

MUŇA MUŇA Amazonský poklad

Odvary sú používané pri infekciách a zápaloch dýchacích ciest, zápaloch vedľajších dutín nosných (sinusitis), bronchitídach, astme bronchiale, kašli, zápale priedušiek (i chronickom), nachladnutí (pôsobí proti zvýšenej teplote), chronických zápaloch a bakteriálnych infekciách tráviaceho traktu, proti hnačkám, pri kolikách, nafukovaní, zápaloch obličiek, kĺbových zápaloch a proti parazitom. Pôsobí i proti horúčkam.

V Peru je Muňa-Muňa považovaná ako prírodné antibiotikum.

Obsiahnuté látky majú antibakteriálne, antiseptické, analgetické, antitussické, bronchodilatačné, spasmolytické účinky. Pôsobí proti bolesti, znižuje zvýšenú teplotu.

Obsiahnuté látky (mentolové oleje) uľahčujú vykašlávanie a pomáhajú v prípadoch zápalov dýchacích ciest. Ďalej sa používa na podporu trávenia, proti hnačkám, parazitom, v prípade kolík a nafukovaní, a predovšetkým k celkovej očiste organizmu.

Použitie zvonku (obklady) lieči plesňové ochorenia a ničí parazitov, napr. svrab.

Odvary obsahujú éterické oleje - mentol, izomenton, terpeny - geraniol, pulegon, linalol, flavonoidy - izoramnetin, isoamylový alkohol, triesloviny, živicu.

Priaznivé účinky MUŇA MUŇA a pričom ho možeme využiť:

• infekciách a zápaloch dýchacích ciest

• zápaloch vedľajších nosných dutín (sinusitis)

• bronchitídach

• astme bronchiale

• kašli, zápalu priedušiek (i chronickom)

• zápalom a bakteriálnych infekciách tráviaceho traktu

• problémoch s trávením, kolikách, nadúvaní a hnačkách

• infekciách močových ciest a obličiek

• zápaloch kĺbov

• nachladnutiach a horúčkach

• parazitoch

• k obkladom pri mykózach, plesňových a parazitárnych infekciách

Zaujímavosť: Čerstvé listy Muňa-Muňa sa prikladajú na poranené miesta k zastaveniu krvácania. Sušené sa vďaka obsahu éterických olejov používajú k aromatizácii potravín. Vôňa čerstvej rastliny odpudzuje škodcov uskladnených zemiakov a zeleniny.

Hmotnosť 20 g

0160
2 položky