AMAZONSKÝ ČAJ Chanca piedra

 Rastlina sa používa pri najrôznejších problémoch ako sú koliky, diabetes, hnačka, horúčka, chrípka, žltačka i zápaly pošvy.

4,35 €
S DPH
Posledné kusy v sklade

Chanca piedra - Phyllanthus niruri

Iné názvy: rozbíjač kameňov, pitirishi, stone breaker, shatter stone, makantowe.

Slovenský preklad názvu znamená Brzda, alebo Rozbíjač kameňov, pretože je domorodými kmeňmi používaný ako veľmi efektívny liek pri eliminácii žlčníkových a obličkových kameňov a pri ostatných problémoch s obličkami. Zároveň zabraňuje ich vzniku. Rastlina sa ďalej používa pri najrôznejších problémoch ako sú koliky, diabetes, hnačka, horúčka, chrípka, žltačka i zápaly pošvy.

Vyniká taktiež svojimi antivírovými a protizápalovými vlastnosťami, a to obzvlášť pri zápaloch močových ciest, obličiek, prostaty a pečene.

Chanca Piedra zlepšuje trávenie, uvoľňuje hladké svalstvo. Používa sa pri črevných kolikách, nafukovaní, prejedení, k podpore odolnosti organizmu, pri chrípkach a chorobách z nachladnutia.

Je to malý zázrak, že bylinka má takéto široké spektrum použitia. Výborná je tiež pri hepatitíde, infekcii močových ciest a obličiek, bolestiach kĺbov, cystitídach, problémoch s prostatou, znižuje krvný tlak a uvoľňuje napätie a kŕče brušných orgánov a močových ciest. V indickej medicíne sa volá Pitirishi alebo Budhatri a je používaná pri astme, bronchitíde, extrémnej dehydratácii, anémii, žltačke a TBC.

CHANCA PIEDRA priaznivé účinky a pričom ju možeme využiť:

zápaloch obličiek, močových ciest a žlčníku, obličkových a žlčových kameňoch, vírovom zápale pečene (žltačka), infekčnom ochorení tráviaceho traktu, črevných infekciách, bolestiach žalúdka, kolikách, nafukovaní, hnačkách, zápche, zápale konečníka, bolestivé sťahy čriev, nutkanie na stolicu pri prázdnom konečníku, ochoreniach prostaty, bolestiach kĺbov, horúčke, vírových infekciách pohlavných orgánov, astme, bronchitíde, chrípke, nachladnutí, podporne pri cukrovke, stimuluje tvorbu žlče, pôsobí proti črevným parazitom a zlepšuje trávenie, očiste organizmu a podpore liečby nádorových ochorení.

Hmotnosť 35 g

0159
1 Položka