Gurmár čaj

Autor: Gabriela Lenčéšová V: Články o čajoch Dátum: Komentárov: 0 Zobrazené: 89

Gurmar prírodné antidiabetikum

Bylinný čaj napomáhajúci pri cukrovke.
Použitie Gurmar čaju v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny niekoľko tisíc rokov. Gurmar čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu.

Gurmar napomáha pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami. Napomáha stimulovať tvorbu inzulínu, regenerovať beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšovať aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy, zabraňovať vzniku inzulínovej rezistencie. Zabránením vzniku inzulínovej rezistencie sa napomáha najmä u diabetikov 1. typu (závislých od inzulínu) k zachovaniu účinnosti podávaných inzulínov.

Ako jeden z mála prírodných prostriedkov má schopnosť napomáhať regenerovať, zvyšovať počet beta-buniek pankreasu a tým obnovovať tvorbu inzulínu, tento účinok je charakteristický najmä pri diabetes 2.typu, kedy je znížená tvorba inzulínu. Obnova počtu beta buniek vedie v mnohých prípadoch k úplnej kompenzácii oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Dávkovanie: 1 kávovú lyžičku čajoviny (1,5g) zaliať 2,5 dl vriacej vody a nechať vylúhovať 15 minút. Podľa potreby dochutiť prírodným sladidlom (stévia). Čaj sa pije teplý. Celodennú dávku čaju (2-3 kávové lyžičky) si môžete pripraviť aj jednorázovo zaliatím 500 ml vriacej vody a konzumovať postupne v priebehu dňa. Užívanie Gurmaru sa dobre znáša s užívaním všetkých liekov proti diabetu, neboli zistené žiadne vedľajšie účinky.
Upozornenie: Čaj nesmú užívať tehotné a dojčiace ženy. Pre nedostatok skúseností s užívaním nie je určený osobám do 20 rokov.

 

V rovnakej kategórii

Súvisiace s tagmi

Komentáre

Zanechajte komentár